Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odszkodowania za słupy energetyczne

Utworzony przez Feniks, 25 września 2012 r. o 18:13
Jeśli ktoś wywalczył w sądzie przyzwoite odszkodowanie za słupy na działce w rejonie Kraśnika albo ma jakieś dojścia proszę o kontakt tom 197005@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawa lektura. polecam http://prawo.rp.pl/artykul/863704.html warto przejrzeć też REDAKCJA POLECA
Redakcja poleca: [*] Jest szansa zarobienia na starym słupie lub kablach [*] Co zrobić, żeby słup nie stał za darmo [*] Można było zasiedzieć służebność przesyłu [*] Kłopotliwe słupy i rury na firmowej działce [*] Służebność przesyłu, czyli temat prawniczych dyskusji [*] Linie energetyczne trzeba właściwie oznaczyć [*] Jak dostać odszkodowanie za linię wysokiego napięcia [*] Jakie pieniądze za słupy na działce [*] Jakie odszkodowanie za kable na działce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale musisz zapłacić mu z góry. czyli nawet jak jest jest słaby/niedoświadczony to za taką sprawę gdzie kilka rozpraw będzie przynajmniej i gdzie musi się solidnie douczyć (to moze dla prawnika zawodowego nie jest trudne jakoś szczególnie ale wymaga jednak wielu tygodni poszukiwania i przyswajania wiedzy) weźmie z 3 - 4 tysiące plus kilkaset do tysiąca złotych za rozprawę. Czyli nawet jak będzie tani to 5 - 10 tysięcy może kosztować cię sprawa. Większość kancelarii specjalizujących się w odszkodwoaniach chętnie zrobi Ci sprawę za powiedzmy te 5 - 10 tysięcy netto płatne z góry. Nie będą musieli czekać rok czy dwa na pieniądze i dostaną je na pewno, w przeciwieństwie do rozliczenia stosunkowego (procent od wygranej). Kancelaria w której pracuję też ma takich klientów i za 10 tysięcy od sprawy płatne z góry robi niemal każdą. Tylko zdecydowana większość Klietnów boi się zapąłcić te 5 do 10 tyś i czekać na rozstrzygnięcie przez lata nawet. Dlatego wprowadziliśmy rozliczenia w przypadku służebności przesyłu i większości odszkodowań jedynie na procent. Tylko dla dobra Klietnów mamy taki system rozliczeń - bo i tak wolimy wziąść 10 tyś, teraz niż np. 30 za dwa lata i to bez pewności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeglądam tu te różne linki, czytam wpisy na forum i jako potencjalny klient trochę się pogubiłem. I tak: - Są dwie rozprawy, jedna o bezumowne korzystanie z gruntu, druga o służebność przesyłu. Ta pierwsza (bezum. korz.) jest rozpatrywana w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca położenia działki. Druga (służebność przesyłu) rozpatrywana ? No właśnie, w tym samym sądzie? Czy właściwym dla siedziby firmy przesyłowej? Obie sprawy toczą się niezależnie, czy któraś musi być pierwsza w kolejności ? Czy rozstrzygnięcie jednej ma wpływ na rozstrzygnięcie drugiej ? - Koszty spraw. Służebność przesyłu to 200 zł + biegły ze 2 tys. + jakieś mapki + prawnik. Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu to 5% wartości żądanej kwoty wpłacane do sądu + biegły ze 2 tys.+ prawnik. A co z tą kwotą 5% wpłaconą do sądu ? Jeśli wygram, dostanę odszkodowanie, to zwrócą mi ? Czy po dwóch latach procesu ktoś mi odsetki zapłaci ? Bo to spora suma jeśli by mi rzeczoznawca wyliczył powiedzmy 110 tys. odszkodowania. A jeśli sąd po wielu odwołaniach stwierdzi zasiedzenie, to co, te 5% przepadnie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P R Z E R E K L A M O W A N E T O W S Z Y S T K O
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S Z T U C Z N Y zgiełk napisał:
P R Z E R E K L A M O W A N E T O W S Z Y S T K O
Nie nie nie nieeeeeee TO JEST WIELKIE WYCZEKIWANIE Prawnicy -> na klientów Klienci -> na gotówkę http://www.breyt.fora.pl/ http://images25.fotosik.pl/168/f6d2e99eda2a08b4gen.jpg http://images34.fotosik.pl/180/7b1705c99d18bdf4gen.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Reprezentuję jedną z trzech największych firm odszkodowawczych na rynku. Firma uzyskała rekordową kwotę odszkodowania dla naszego Klienta, jest to 1.500.000 PLN tytułem zadość uczynienia plus wszelkie koszty leczenia i rehabilitacji + 1 mil tytułem utraconych korzyści. Jeżeli masz problem z odszkodowaniem, szukasz firmy której chciałbyś powierzyć swoje sprawy lub znasz kogoś kto potrzebuje pomocy, pisz śmiało. Sprawy można rozpatrywać do 20 lat wstecz, tak więc jeżeli masz starą sprawę też możemy się nią zająć. Osoby, które zostały poszkodowane z nie swojej winy w wypadku komunikacyjnym jako kierowca, pasażer, pieszy, rowerzysty, Osoby, które utraciły w wyniku wypadku komunikacyjnego, w którym zmarły nie był winien i brał udział jako kierowca, pasażer, pieszy, rowerzysta, Osoby, które zostały poszkodowane w rolnictwie, Osoby, które zostały poszkodowane w wyniku wypadku przy pracy, za który odpowiedzialność ponosi pracodawca, Osoby, które zostały poszkodowane w wyniku poślizgnięcia na śliskiej nawierzchni, Osoby, które pozostały poszkodowane w wyniku błędu lekarskiego, Osoby, które posiadają na działkach budowlanych lub siedliskowych umiejscowione bez zgody właściciela słupy elektryczne, linie przemysłowe, gazociągi, rurociągi wodne i kanalizacyjne, światłowody, itp. Pozdrawiam serdecznie Remigiusz 509-096-812
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodam tylko jeszcze, że na dniach wejdzie ustawa która uniemożliwi uzyskanie dużych odszkodowań tak więc warto się zdecydować na konkretną firmę. Dodam jeszcze, że nasza Firma prowadzi już 2 sprawy z Lubelskiego na ok 1 mil zł Pozdrawiam 509-096-812
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że powstało wiele nie jasności, a więc wytłumaczę kilka podstawowych rzeczy: 1. Tak naprawdę nie jest to żadne odszkodowanie ( tak się mówi na to żeby ludzie łatwiej to pojęli) tylko jest wynagrodzenie za bezumowne korzystanie 10 lat do tyłu i 10 lat do przodu 2. Wysokość wynagrodzenia zależy głównie od wielkości pasa zajętego na danej działce poprzez infrastrukturę przesyłową i cenę rynkową 1 metra kwadratowego działki 3. Zasiedzenie w złej wierze to 30 lat, w dobrej wierze 20 lat, a liczone może być nie albo od dnia postawienia słupa jeżeli został postawiony po 1989r, albo od 1989r jeżeli wcześniej został postawiony a dlaczego? dlatego że wcześniej nikt nie miał prawa dochodzenia takiego roszczenia Ustanawiamy służebność na rzecz energetyki, oczywiście odpłatnie. Trochę informacji znajdziecie państwo na http://lawandlive.blogspot.com/ Jeżeli chce uzyskać rzetelne informacje i nakierowanie jak coś w tej sprawie ruszyć zapraszam do kontaktu: pawel.harasimowicz@korporacja-feniks.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Remigiusz napisał:
Dodam tylko jeszcze, że na dniach wejdzie ustawa która uniemożliwi uzyskanie dużych odszkodowań tak więc warto się zdecydować na konkretną firmę. Dodam jeszcze, że nasza Firma prowadzi już 2 sprawy z Lubelskiego na ok 1 mil zł Pozdrawiam 509-096-812
Co z tymi sprawami będzie, gdy ustawa złapie ich w trakcie rozpatrywania przez sąd?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w takiej właśnie mojej sprawie radziłem się adwokata Kancelarii Themi i też stoją na takim właśnie stanowisku jak Feniks. Jednak oni wspomnieli mi, że istnieje jednak pewne ryzyko, bowiem to czy można doliczyć okres władztwa nad liniami przesyłowymi przez Skarb Państwa w okresie PRL do okresu zasiedzenia przedsiębiorstwa przesyłowego nie jest oczywiste i orzecznictwo oraz doktryna jest w tej kwestii rozbieżna. Innymi słowy to czy sąd zaliczy czas władania w PRL do okresu zasiedzenia czy też nie zależne jest od w pewnej mierze od samego składu sędziowskiego. Oni wspominali mi, że jest wiele orzeczeń SN zgodnie z którymi zasiedzenie w złej wierze nie może mieć w tych sprawach miejsca, jednak są też orzeczenie przeciwne. Ja podpisałem umowę bo jak ryzykuję tylko 200 zł opłaty sądowej i z małym pradopodobieństwem koszty sądowe a mogę uzyskać prawie 200 tyś to nawet jak byłoby 50/50 to podjąłbym się prowadzenia sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Irek Trzebinia napisał:
Ja w takiej właśnie mojej sprawie radziłem się adwokata Kancelarii Themi i też stoją na takim właśnie stanowisku jak Feniks. Jednak oni wspomnieli mi, że istnieje jednak pewne ryzyko, bowiem to czy można doliczyć okres władztwa nad liniami przesyłowymi przez Skarb Państwa w okresie PRL do okresu zasiedzenia przedsiębiorstwa przesyłowego nie jest oczywiste i orzecznictwo oraz doktryna jest w tej kwestii rozbieżna. Innymi słowy to czy sąd zaliczy czas władania w PRL do okresu zasiedzenia czy też nie zależne jest od w pewnej mierze od samego składu sędziowskiego. Oni wspominali mi, że jest wiele orzeczeń SN zgodnie z którymi zasiedzenie w złej wierze nie może mieć w tych sprawach miejsca, jednak są też orzeczenie przeciwne. Ja podpisałem umowę bo jak ryzykuję tylko 200 zł opłaty sądowej i z małym pradopodobieństwem koszty sądowe a mogę uzyskać prawie 200 tyś to nawet jak byłoby 50/50 to podjąłbym się prowadzenia sprawy.
Co to za sprawiedliwość? Jedni orzekają zasiedzenie inni nie ! Czyli upraszczając -> duża kasa przyznawana po uważaniu, według widzimisię albo po znajomości. A tak zupełnie już na spokojnie, co to za urządzenie przesyłowe masz Irek na swojej działce ? Rurę z rafinerii ? Czy słupy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas w Gdańsku sądy orzekają zazwyczaj, na korzyść właścicieli. A z tym widzimiesie to nie tak. To nie jest widzimisie sądu tylko jego wyrok. Kodeks cywilny stanowi, że nieruchomośc można zsiedzieć, co tyczy się też prawa służebności przesyłu jako ograniczonego prawa rzeczowego. W złej wierze można zasiedzieć jeżeli włada się nią jak właściciel (a w przypadku służebności jeżeli włada się nią zgodnie z jej treścią) po upływie lat 30, pod warunkiem, że właściciel nie sprzeciwi się w tym okresie naruszeniu jego własności. Problemem nie jest to czy można zasiedzieć w ogóle, tylko czy okres władania z czasów PRL można zaliczyć do okresu zasiedzenia, czy nie. Feniks napisał, że nie można słusznie argumentując, że skoro właściciel w czasach PRL nie mógł skutecznie dochodzić powództwem negatoryjnym usunięcia linii, należących w owym czasie do Skarbu Państwa notabene, to nie może być mowy o braku sprzeciwu właściciela w tamtym okresie. A jest to słuszny i podzielany przez Sąd Najwyższy pogląd, bowiem skoro nie mógł w praktyce skutecznie się sprzeciwić władaniu jego nieruchomością przez Skarb Państwa, brak jego działania nie może być poczytywany za zgodę na takie władanie. Skoro więc lata do 89 roku cechuje brak faktycznej możliwości sprzeciwu (a jedynym sprzeciwem przerywającym bieg zasiedzenia uznawanym przez orzecznictwo jest złożenie powództwa z roszczeniem negatoryjnym) nie można doliczać ich do okresu zasiedzenia, w efekcie czego na dzień dzisiejszy nie może wystąpić w ogóle sytuacja zasiedzenia w złej wierze - a co najwyżej w dobrej. Taki pogląd wyrazany był w odniesieniu do innych spraw podobnych przez SN - zob. przeszkody polityczne. Jednak część orzecznictwa nie podziela tego poglądu i wydaje wyroki odmienne. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że w przypadku bardziej skomplikowanych i wymagających szerszego spojrzenia na problem spraw poszczególni sędziowie mają odmienne poglądy. dziwi jedynie, że od tak wielu już lat nie udało się wypracować utrwalonej linii orzeczniczej tj. że w końcu któraś z koncepcji nie znalazła tak daleko idącej aprobaty, iż pozostali sędziowie niejako nie podporządkowali się jej. Na marginesie wskażę, że to tylko jeden z licznych problemów powstałych na gruncie orzecznictwa i doktryny związny z tymi sprawami. Problemów tych jest wiele i co chwilę pojawia się nowe orzeczenie SN, o sądach Apelacyjnych nie wspominając. Rację w moim rozumieniu ma więc Feliks. Kolejny zaś post również słusznie wskazuje na rozbieżność orzecznictwa. Po prostu nie ma jeszcze zgodności jak należy liczne kwsetie prawne występujące niejako w powiązaniu do służebności przesyłu traktować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam .. nasza firma zajmuje sie skutecznym uzyskaniem odszkodowań za słupy , linie elektryczne , linie gazowe ..oraz inne linie przesyłowe PAMIĘTAJ - JEŻELI PRZEZ TWOJĄ DZIAŁKĘ PRZEBIEGAJĄ: linie elektryczne (energetyczne) gazociągi wodociągi linie ciepłownicze sieci telekomunikacyjne kanalizacje wszelkiego rodzaju słupy przesyłowe Masz prawo do odszkodowania za wykorzystanie Twojej własności. Uzyskane odszkodowanie to często kilkadziesiąt / kilkaset tysięcy złotych, a nawet do kilku milionów złotych !!! nie pobieramy żadnych zaliczek od klienta u nas płacisz za efekt , bez względu czy sprawa pójdzie do sądu czy będzie rozstrzygana na drodze mediacji ..nic cie to nie kosztuje ,wiec oszczędzasz czas , pieniądze i nerwy u nas płacisz za efekt po zakończeniu sprawy zapraszam do kontaktu infolinia lub zamów druk do wyceny szkody napisz wiadomosc o tresci ,, druk ''
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam .. nasza firma zajmuje sie skutecznym uzyskaniem odszkodowań za słupy , linie elektryczne , linie gazowe ..oraz inne linie przesyłowe PAMIĘTAJ - JEŻELI PRZEZ TWOJĄ DZIAŁKĘ PRZEBIEGAJĄ: linie elektryczne (energetyczne) gazociągi wodociągi linie ciepłownicze sieci telekomunikacyjne kanalizacje wszelkiego rodzaju słupy przesyłowe Masz prawo do odszkodowania za wykorzystanie Twojej własności. Uzyskane odszkodowanie to często kilkadziesiąt / kilkaset tysięcy złotych, a nawet do kilku milionów złotych !!! nie pobieramy żadnych zaliczek od klienta u nas płacisz za efekt , bez względu czy sprawa pójdzie do sądu czy będzie rozstrzygana na drodze mediacji ..nic cie to nie kosztuje ,wiec oszczędzasz czas , pieniądze i nerwy u nas płacisz za efekt po zakończeniu sprawy zapraszam do kontaktu infolinia 515444429 lub zamów druk do wyceny szkody napisz wiadomość o tresci ,, druk '' wycena.serwitutes@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
posiadam działke rolną na której stoją dwa słupy na tej działce uprawiamy leszczynę już kilka razy panowie z energetyki tak nam poodcinali drzewka 10 sztuk ze zostały same pałąki ponieważ gałęzie dotykały do drutów czy mają do tego prawo czy nie należy mi się zadoś uczynienie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leokadia napisał:
posiadam działke rolną na której stoją dwa słupy na tej działce uprawiamy leszczynę już kilka razy panowie z energetyki tak nam poodcinali drzewka 10 sztuk ze zostały same pałąki ponieważ gałęzie dotykały do drutów czy mają do tego prawo czy nie należy mi się zadoś uczynienie . [/quote] Daj spokój, dziewczyno, My tu o milionach, a Ty z dziesięcioma krzakami leszczyny wyjeżdżasz [quote name='Remigiusz' timestamp='1361352211' post='736196'] Dodam tylko jeszcze, że na dniach wejdzie ustawa która uniemożliwi uzyskanie dużych odszkodowań tak więc warto się zdecydować na konkretną firmę. Dodam jeszcze, że nasza Firma prowadzi już 2 sprawy z Lubelskiego na ok 1 mil zł Pozdrawiam 509-096-812
Nie o takich klientów nam się rozchodzi. W takich sprawach sąd zawsze orzeknie zasiedzenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
(...) Poglądy sedziego są w takiej sytuacji istotne wyjatkowo ponieważ zarówno doktryna jak i Sąd Najwyższy są podzielone w sprawie dopuszczalności doliczenia posiadania z czasow PRL (przed 1989) do okresu zasiedzenia. Dopóki SN nie wypracuje utrwalonej linii orzeczniczej sądy będą miały sporą faktyczną dowolność - no bo jak sąd ma orzekać gdy wskazówki SN są rozbieżne i sprzeczne?(...) [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1361489547' post='737162'] U nas w Gdańsku sądy orzekają zazwyczaj, na korzyść właścicieli. {...) Jednak część orzecznictwa nie podziela tego poglądu i wydaje wyroki odmienne. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że w przypadku bardziej skomplikowanych i wymagających szerszego spojrzenia na problem spraw poszczególni sędziowie mają odmienne poglądy. dziwi jedynie, że od tak wielu już lat nie udało się wypracować utrwalonej linii orzeczniczej tj. że w końcu któraś z koncepcji nie znalazła tak daleko idącej aprobaty, iż pozostali sędziowie niejako nie podporządkowali się jej.
To jest najważniejsza wskazówka, bo linie przesyłowe wybudowano w Polsce kilkadziesiąt lat temu. ZASIEDZENIE To jest klucz do większości spraw o bezumowne korzystanie z działki. I teraz swoją sprawę trzeba pchnąć na właściwe tory, czyli pod sędziego, skład orzekający o znanych, korzystnych dla nas poglądach. Trzeba po prostu zapoznać się jak poszczególni sędziowie orzekali w przeszłości. A sędziowie, to ludzie odpowiedzialni i nie zmieniają poglądów tak z dnia na dzień. Reasumując, sprawę należy oddać w ręce tej firmy... kancelarii prawnej, która ma taką wiedzę i potrafi z niej korzystać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
meceNAS -> kawa na ławę napisał:
To jest najważniejsza wskazówka, bo linie przesyłowe wybudowano w Polsce kilkadziesiąt lat temu. ZASIEDZENIE To jest klucz do większości spraw o bezumowne korzystanie z działki. I teraz swoją sprawę trzeba pchnąć na właściwe tory, czyli pod sędziego, skład orzekający o znanych, korzystnych dla nas poglądach. Trzeba po prostu zapoznać się jak poszczególni sędziowie orzekali w przeszłości. A sędziowie, to ludzie odpowiedzialni i nie zmieniają poglądów tak z dnia na dzień. Reasumując, sprawę należy oddać w ręce tej firmy... kancelarii prawnej, która ma taką wiedzę i potrafi z niej korzystać. [/quote] Łaaał ! Bingo! Jetem pełen podziwu dla Waszej lubelskiej zaradności, tej niesamowitej umiejętności (odziedziczonej w genach po przodkach z zaboru rosyjskiego) współpracy z władzą. Domyślam się też, że ewentualnie potraficie dłubać w maszynie losującej. No bo to różnie z tym bywa. http://www.ebos.pl/opinie_prawne/297_przydzielanie_spraw_sedziom.html Teoretycznie powinno być tak [quote] 18. Istnieje wiele sposobów rozdzielania spraw, na przykład w drodze lo­sowania, zgodnie z alfabetycznym porządkiem nazwisk sędziów, przez przy­dzielanie spraw sekcjom w sądzie zgodnie ze z góry ustaloną kolejnością (tzw. automatyczne rozdzielanie) lub przydzielanie spraw sędziom przez prezesa sądu (ust. 2e tej Zasady). Znaczenie ma oczywiście nie sam system rozdzie­lania spraw, lecz to, aby nie podlegało ono zewnętrznym wpływom i aby nie przynosiło korzyści jednej ze stron. W niektórych państwach za dopuszczalne uznaje się decydowanie przez prezesa sądu.
Można podejrzeć kulisy pracy sędziów na forum: http://www.sedziowie.net/viewtopic.php?f=28&t=4947&sid=c743bd387ecf3370b2ec533bfac13378
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja chciałbym zapytać czy firmy przesyłowe zawsze wykorzystują możliwości odwoławcze aż do ostatniej przysługującej instancji czy może zdarzają się wyroki prawomocne w sądzie okręgowym ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 18

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...